Białostocka prokurator podejrzana o kradzież kosmetyków zawieszona

Polska
Białostocka prokurator podejrzana o kradzież kosmetyków zawieszona
Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay.com/Bru-nO/CC0 Creative Commons

Prokurator Dorota B. miała ukraść kosmetyki w jednej z galerii handlowych w Białymstoku. Została zawieszona w czynnościach na pół roku, ma mieć obniżone o 50 proc. wynagrodzenie. Wszczęto też wobec niej postępowanie wyjaśniające.

Do kradzieży miało dojść 21 maja w jednej z białostockich galerii handlowych. Wartość skradzionych kosmetyków nie przekracza ponoć 450 zł, dlatego podejrzana będzie odpowiadać jak za wykroczenie.

 

Prokuratura nie ujawnia żadnych okoliczności sprawy - czy kobietę przyłapano na gorącym uczynku, czy przyznała się do kradzieży.

  

Kara dyscyplinarna

 

- Przełożony służbowy Prokuratury Rejonowej w Białymstoku zawiesił ją w wykonywaniu czynności służbowych oraz wystąpił do sądu dyscyplinarnego o obniżenie jej wynagrodzenia o 50 procent – poinformował Paweł Sawoń, rzecznik Prokuratora Regionalnego w Białymstoku.

 

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego okręgu białostockiego. Zgodnie z instrukcjami powinno się ono zakończyć 21 czerwca, jednak, jak podkreślił Sawoń, możliwe są opóźnienia.

 

Rzecznik wyjaśnił, że zgodnie z ustawą o prokuraturze Dorocie B. grozi kara dyscyplinarna, która może być: upomnienie, nagana, pozbawienie funkcji, przeniesienie na inne stanowisko służbowe lub wydalenie z zawodu.

 

polsatnews.pl

 

ach/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!