5 osób, w tym urzędnik stołecznego ratusza, zatrzymani przez CBA w związku z ustawianiem przetargów

Polska

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało członka kierownictwa przychodni w Ząbkach, urzędnika ZTM w Warszawie oraz trzech przedsiębiorców w śledztwie dotyczącym wpływania na przetargi. Przedsiębiorcy mieli otrzymywać informacje na temat postępowań, w których brali udział.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział w poniedziałek, że jeden z przetargów dotyczył budowy dźwigu windowego w przychodni w Ząbkach. Drugi był związany z dźwigiem dla pieszych w jednym z warszawskich tuneli. Wartość obydwu postępowań opiewała łącznie na sumę 2 mln złotych.


Informacje te potwierdził Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. Dodał, że zatrzymani mogą usłyszeć zarzuty o charakterze korupcyjnym i przekroczenia uprawnień. Zaznaczył, że treść tych zarzutów może się jeszcze zmienić w toku czynności prowadzonych w trakcie śledztwa, które prowadzi  delegatura CBA w Warszawie pod nadzorem miejscowej Prokuratury Okręgowej.


Kaczorek przekazał ponadto, że CBA w związku tą sprawą przeszukało już mieszkania zatrzymanych osób oraz zabezpiecza dokumenty w warszawskim Zarządzie Dróg Miejskich.


Jako pierwsze informację podało radio RMF FM.

 

PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie