131 szczurów w kawalerce. Lokatorom grożą trzy lata więzienia

Polska
131 szczurów w kawalerce. Lokatorom grożą trzy lata więzienia
KWP Łódź

Lokatorzy mieszkania w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie) hodowali 131 szczurów zamkniętych w 13 ciasnych klatkach, bez możliwości swobodnego poruszania się i swobodnego dostępu do wody. W świetle znowelizowanej Ustawy o ochronie zwierząt za to przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowych piotrkowskiej komendy o szczurach hodowanych w jednym z mieszkań w skandalicznych warunkach poinformowali sąsiedzi. Funkcjonariusze powiadomili o podejrzeniach dyrektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii i ustalili adres mieszkania.


W miniony czwartek mundurowi zapukali do drzwi niewielkiego mieszkania. Otworzyła im kobieta. Wewnątrz od razu zauważyli niecodzienny widok. W mieszkaniu składającym się z jednego pomieszczenia, na szafkach stały piętrowo ustawione klatki, a w nich szczury leżące jeden na drugim.


Szczurów było tak dużo, że trudno je było zliczyć. Po dłuższej chwili udało się ustalić, że w klatkach było najprawdopodobniej 131 gryzoni. Zwierzęta nie były wypuszczane i nie miały stałego dostępu do wody.

 

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie