Pożar w największym parku rozrywki w Niemczech. Żywioł zniszczył jedną z głównych atrakcji

Świat

Co najmniej trzech strażaków odniosło obrażenia podczas gaszenia pożaru w parku rozrywki Europa-Park w Rust na południowym zachodzie Niemiec - poinformowała w niedzielę nad ranem miejscowa policja. Nie ucierpiał żaden z gości i pracowników parku.

W ogniu stanęła jedna z hal magazynowych, nad którą w pewnym momencie unosiły się płomienie i kłęby gęstego dymu. Według mediów żywioł zniszczył jedną z największych atrakcji parku, instalację "Piraci z Batawii", a także strefę tematyczną poświęconą Norwegii. Służbom udało się zapobiec panice wśród tysięcy gości i sprawnie ewakuować ich z parku.

 

Miejscowa policja poinformowała, że pożar jest już pod kontrolą, ale ogień nie został jeszcze całkowicie ugaszony. Z żywiołem walczy kilkuset strażaków.

 

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

 

Europa-Park to największy park rozrywki w Niemczech oraz jeden z największych i najbardziej popularnych obiektów tego typu w Europie. Działa od 1975 roku na powierzchni 95 hektarów. Przyciąga gości z całego świata ponad 100 atrakcjami, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

W ubiegłym roku park odwiedziło ponad 5,6 mln osób. Podobna liczba gości spodziewana jest także w tym roku.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze