Kim Dzong Un potwierdził gotowość na spotkanie z Donaldem Trumpem 12 czerwca

Świat
Kim Dzong Un potwierdził gotowość na spotkanie z Donaldem Trumpem 12 czerwca
PAP/EPA/CHEONG WA DAE HANDOUT HANDOUT

Kim Dzong Un potwierdził gotowość na spotkanie z Donaldem Trumpem 12 czerwca w Singapurze i swoje zaangażowanie w pełną denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego - powiedział w niedzielę prezydent Korei Południowej, który dzień wcześniej spotkał się z Kimem. Prezydent USA Donald Trump poinformował, że cały czas rozważa możliwość spotkania się z Kim Dzong Unem 12 czerwca w Singapurze.

Mun Dze In i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkali się w sobotę w strefie zdemilitaryzowanej oddzielającej oba państwa koreańskie. Było to ich drugie spotkanie w ciągu miesiąca.

 

"Kim Dzong Un wyraził nadzieję, że sukces szczytu Korea Płn. - USA zakończy epokę konfrontacji, a rozpocznie okres współpracy na rzecz pokoju i dobrobytu" - powiedział Mun Dze In, cytowany przez południowokoreańską agencję prasowa Yonhap.

 

Mun Dze In chciałby także, aby Donald Trump powrócił do koncepcji szczytu, zaplanowanego pierwotnie na 12 czerwca w Singapurze. Spotkanie to w czwartek zostało odwołane przez prezydenta USA, który w sobotę oświadczył jednak, iż cały czas rozważa możliwość przeprowadzenia rozmów z Kim Dzong Unem w zaplanowanym terminie.

 

Trump: spotkanie ciągle możliwe

 

"Wszystko idzie dobrze. Naszym celem jest 12 czerwca w Singapurze. To się nie zmieniło, ale zobaczymy, co będzie" - powiedział Donald Trump w Białym Domu po spotkaniu z Joshuą Holtem, Amerykaninem, którego w sobotę wypuściły z więzienia władze Wenezueli.

 

Donald Trump w czwartek odwołał spotkanie w Singapurze z uwagi na, jak nazwał to w liście do Kim Dzong Una, "wielki gniew i otwartą wrogość" zawartą o niedawnym oświadczeniu Kima.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie