"Przekaz dnia PiS". Wyciekła instrukcja dla posłów

Polska
"Przekaz dnia PiS". Wyciekła instrukcja dla posłów
Polsat News

"Brief specjalny do programów weekendowych 19-20.05.2018" to 6-stronicowy dokument, do którego dotarła Agencja Informacyjna Polska Press. Według agencji, to instrukcja dla polityków PiS, jak odpowiadać na pytania w kwestiach najczęściej pojawiających się w mediach, m.in. dot. stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego, cen paliw i protestu niepełnosprawnych w Sejmie, sporu z Komisją Europejską.

Z wewnętrznego pisma PiS, które opublikowała Agencja Informacyjna Polska Presse, wynika m.in., że temat nagród i przekazanie ich na cele charytatywne należy "uznawać jako zamknięty".

 

"Przyczyną pobytu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu jest wyłącznie choroba kolana" - głosi punkt 20, ostatni w piśmie. Politycy PiS mają mówić, że o tym, jak długo prezes pozostanie w szpitalu, zdecydują lekarze.

 

W punkcie "Protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. Odpowiedzi na kłamstwa opozycji", odpowiedź brzmi: "Już pierwszego dnia protestu zaproponowano rozmowy. Cały czas przedstawiciele rządu spotykają się z protestującymi". Wypunktowano też, co politycy PiS mają mówić m.in. w kontekście ograniczenia dostępu do budynków Sejmu i daniny solidarnościowej na osoby niepełnosprawne.

 

W kwestiach "Kompromis polityczny z UE. Praworządność" należy przekonywać, że "nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamknąć polityczny spór z Komisja Europejską. Wymaga to jednak współpracy i otwartości instytucji unijnych".

 

Politycy PiS mają przypominać, że za rządów PO luka VAT wyniosła 262 mld zł, a wielomiliardowe straty przyniosły inwestycje KGHM i budowa elektrowni atomowej.

 

Rzeczniczkę PiS poprosiliśmy mailem o komentarz i odpowiedź na pytania:
- czemu ma służyć taka instrukcja? 
- kto decyduje o doborze tematów? 
- kto przygotowuje odpowiedzi? 
- czy i jakie konsekwencje grożą "niesubordynowanemu" politykowi czyli niestosującemu się do zaleceń? 

 

Na odpowiedź czekamy.

 

wp.pl, polsatnews.pl

 

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie