"Altana dla małych ssaków". Miejsce do karmienia piersią w płockim zoo

Polska
"Altana dla małych ssaków". Miejsce do karmienia piersią w płockim zoo
Pixabay; Flickr/Alias 0591/CC BY 2.0; Flickr/Paul IJsendoorn/CC BY 2.0

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku ma "Altanę dla małych ssaków", przeznaczoną specjalnie dla mam karmiących piersią. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się w niedzielę, w ramach obchodzonego od 26 maja do 1 czerwca Tygodnia Promocji Karmienia Piersią.

Altana została ustawiona w zacisznym miejscu, w centralnej części ogrodu, gdzie "każda mama będzie mogła w spokoju nakarmić swoją pociechę piersią" - powiedziała Magdalena Kowalkowska z płockiego zoo.

 

Miejsce "zapewniające intymność"

 

- Z uwagi na to, iż znaczną część naszych gości stanowią młodzi rodzice z dziećmi, postanowiliśmy oddać do ich dyspozycji miejsce zapewniające intymność i spokój, gdyż nie dla każdego naturalne karmienie w miejscach publicznych jest czynnością komfortową - wyjaśniła Kowalkowska.

 

Altana w płockim zoo ma wymiary 2,2 na 2,3 metra, jest zadaszona, posiada podjazd dla wózków dziecięcych, a wewnątrz ławkę, półkę przewijak do zmiany pieluch i kosz na pampersy, a także maskotki.

 

- Altana będzie już stałym elementem naszego zoo - zapowiedziała Kowalkowska. Dodała, że oficjalne otwarcie obiektu wpisuje się w obchodzony w Polsce od 26 maja do 1 czerwca Tydzień Promocji Karmienia Piersią, "który obejmuje dwa ważne święta - Dzień Matki i Dzień Dziecka".

 

Jedną z atrakcji - spotkanie z małym lampartem

 

Przy okazji uroczystego otwarcia altany w płockim zoo zaplanowano na 27 maja wiele wydarzeń towarzyszących, jak np. konsultacje z położną i fizjoterapeutą dziecięcym, spotkanie z doradcą noszenia dzieci w chuście ClauWi oraz rodzinne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Dla najmłodszych przygotowane zostaną stanowiska do zabawy wraz sprzętem i darmowym płynem do puszczania ogromnych baniek.

 

- Niespodzianką dla zwiedzających będzie możliwość spotkania najmłodszego mieszkańca naszego zoo, lamparta perskiego, który urodził się dosłownie kilkanaście dni temu - podkreśliła Kowalkowska.

 

220 tys. zwiedzających w 2017 roku

 

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku powstał w 1951 r. Zajmuje ok. 15 ha. Według danych ze stycznia tego roku mieszka tam ponad 6,9 tys. zwierząt reprezentujących przeszło 550 gatunków, w tym wiele rzadkich.

 

Placówka posiada jeden z największych w Polsce pawilonów dydaktyczno-naukowych, w którym znajduje się ekspozycja gadów i płazów, a także aranżacja lasu tropikalnego z oryginalną, egzotyczną roślinnością. Są też ogromne akwaria, gdzie można zobaczyć faunę i florę mórz i oceanów całego globu.

 

Od 2002 r. płockie zoo należy do Światowej Organizacji Ogrodów Zoologicznych. W 2017 r. ogród odwiedziło ponad 220 tys. osób, wśród których byli zarówno goście z całej Polski, jak i zagranicy. 

 

PAP

mta/bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie