Schetyna: zrobię wszystko, aby Jarosław Kaczyński jak najszybciej został liderem opozycji

Polska
Schetyna: zrobię wszystko, aby Jarosław Kaczyński jak najszybciej został liderem opozycji
Polsat News

- Zawsze mówiłem i powtarzam, że zrobię wszystko, aby liderem opozycji jak najszybciej był Jarosław Kaczyński. To jest mój cel - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Według niego obecna sytuacja polityczna to tylko "stan przejściowy".

Schetyna pytany w RMF FM jak się czuje, jako lider opozycji odpowiedział: "Nie jestem liderem opozycji. To nie jest mój cel w życiu i aktywności politycznej".

 

"Odbudowaliśmy swoją pozycję"

 

Szef PO podkreślił, że jego celem jest odsunięcie PiS od władzy. - Zawsze mówiłem i powtarzam, że zrobię wszystko, aby liderem opozycji jak najszybciej był Jarosław Kaczyński. To jest mój cel. To co dzieje się teraz uważam jako stan przejściowy - powiedział Schetyna.

 

Zaznaczył też, że PO ostatnie dwa lata poświęciła na odbudowanie swojej pozycji i - jak dodał - udało się to. - A w Polsce nie jest łatwo przegrać wybory i odbudować swoją pozycję. W Polsce duże partie, które przegrywają często kończą swój polityczny żywot - stwierdził Schetyna.

 

"Stanisław Gawłowski czuje się dobrze"

 

Lider PO był pytany również o posła Stanisława Gawłowskiego, który od 15 kwietnia przebywa w areszcie, w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstw o charakterze korupcyjnym. Schetyna powiedział, że Gawłowski czuje się dobrze i wyraził przekonanie, że już niedługo "ten koszmar ostatnich tygodni się skończy" i poseł PO zostanie zwolniony z aresztu.

 

- Podobno (Gawłowski - red.) dobrze się czuje i fizycznie, i psychicznie. Jestem przekonany, że to już tylko tygodnie do zakończenia tego - dodał lider PO. Schetyna zaznaczył też, że chciałby, aby sprawa Gawłowskiego została załatwiona "w sposób bardziej cywilizowany; realizujący standardy świata zachodniego, a nie wschodniego".

 

Trzy zarzuty o charakterze korupcyjnym

 

Stanisław Gawłowski przebywa w areszcie od 15 kwietnia. Zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Sejm wyraził 12 kwietnia. Dzień później Gawłowski został zatrzymany przez CBA. Następnie Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie przedstawił mu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym.

 

Gawłowski wielokrotnie podkreślał, że jest niewinny, a śledztwo prokuratury uważa za motywowane politycznie. Wskazywał też, że zarzuty prokuratury zostały sformułowane na podstawie "pomówień" ludzi związanych z Prawem i Sprawiedliwością.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie