Masowa "rzeź" bezdomnych psów przed mundialem w Rosji. Umierają w konwulsjach

Świat
Masowa "rzeź" bezdomnych psów przed mundialem w Rosji. Umierają w konwulsjach
YouTube.com/Otwarte Klatki

Stowarzyszenie "Otwarte Klatki" opublikowało film, w którym informuje, że w Rosji "opłaceni oprawcy przeprowadzają obławę i karmią psy zatrutym jedzeniem". "Zjedzona trucizna powoduje powolną, bolesną śmierć" - napisali autorzy nagrania, udostępniając zdjęcia umierających w konwulsjach psów. Stowarzyszenie stworzyło też petycję do FIFA, w której domaga się powstrzymania "rzezi".

"Bezdomne zwierzęta nie pasują do wizerunku Mistrzostw kreowanego przez FIFA, dlatego ulice muszą zostać z nich »posprzątane«. W rosyjskich miastach-gospodarzach trwa obława na bezpańskie psy" - poinformowało stowarzyszenie.

 

Psie "szwadrony śmierci"


Jak wyjaśniła organizacja, "specjalnie zatrudnione »szwadrony śmierci«, opłacane za każde zabite zwierzę podają im zatrute mięso".


Stowarzyszenie "Otwarte Klatki" prowadzi międzynarodową kampanię, w ramach której naciska na Międzynarodową Federację Piłkarską, by "wzięła odpowiedzialność za to, co dzieje się przed mundialem".

 

 

Chcą zmian w kodeksie etycznym FIFA


"Chcemy, aby FIFA zakończyła to okrucieństwo, wprowadzając zmiany w swoim kodeksie etycznym" - tłumaczyło stowarzyszenie, które udostępniło petycję do organizacji.


Stowarzyszenie współpracuje też z rosyjskimi organizacjami, aby przeciwdziałać bezdomności zwierząt. Do działania przystąpiła również organizacja "Anima International".


Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca.

 

polsatnews.pl

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie