Zaatakował taksówkarza nożem, bo nie chciał zapłacić za kurs. Wyrok: trzy lata więzienia

Polska
Zaatakował taksówkarza nożem, bo nie chciał zapłacić za kurs. Wyrok: trzy lata więzienia
Polsat News

Na karę trzech lat pozbawienia wolności skazał w czwartek Sąd Rejonowy w Olsztynie 25-letniego mężczyznę, który zaatakował taksówkarza nożem, bo nie chciał zapłacić za kurs. Wyrok nie jest prawomocny.

Do napadu doszło 7 września ubiegłego roku w Olsztynie. Łukasz G., będąc pod wpływem alkoholu, około godz. 23 podszedł do kierowcy taksówki przy ulicy Bałtyckiej i poprosił o możliwość podwiezienia na Stare Miasto. Taksówkarz zgodził się. Podczas jazdy w pewnym momencie pasażer złapał kierowcę za szyję i przystawił nóż. Chciał go zmusić w ten sposób do niepobierania opłaty za przejazd. Taksówkarz zdołał jednak zatrzymać auto, obezwładnić napastnika i przytrzymać aż do przyjazdu policji.

 

Łukaszowi G. prokurator zarzucił usiłowanie wymuszenia rozbójniczego wobec kierowcy taksówki. Mężczyzna przyznał się i tłumaczył, że dojeżdżając taksówką do Starego Miasta uświadomił sobie, że nie ma pieniędzy na opłacenie przejazdu; jak mówił, przystawił kierowcy nóż do szyi, bo chciał go tylko przestraszyć i wysiąść z auta.

 

Bogata kartoteka 

 

Oprócz wyroku bezwzględnego więzienia oskarżony został zobowiązany do naprawienia szkody. Ma zapłacić na rzecz kierowcy taksówki 2,5 tys zł.

 

Sąd wskazał, że Łukasz G. mimo młodego wieku ma już dosyć bogatą kartę karną, ale wydając wyrok miał też na uwadze, że oskarżony bardzo szybko przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, wyraził skruchę i żal oraz przeprosił pokrzywdzonego. Wyrok nie jest prawomocny.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie