Juncker dwukrotnie spotkał się w Bułgarii z Morawieckim. Tematem rozmów stan praworządności w Polsce

Świat

Na marginesie szczytu UE-Bałkany Zachodnie w Sofii przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker dwukrotnie spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Pierwsze z nich miało miejsce w środę. O czwartkowym spotkaniu poinformował wiceszef MSZ Konrad Szymański. Rozmowy dotyczyły toczącego się sporu w sprawie praworządności w Polsce.

We wtorek Juncker ocenił na konferencji prasowej w Brukseli, że Polska dokonała postępu w sprawie praworządności, ale jest on jeszcze niewystarczający. Zaznaczył przy tym, że jest optymistą w sprawie negocjacji z Warszawą.

 

- Moje stosunki z polskim premierem są tak dobre, jak to tylko możliwe. Uważam, że Polska poczyniła postęp, jeszcze niewystarczający, ale prowadzimy dyskusje i negocjacje, które muszą zakończyć się pod koniec czerwca lub na początku lipca. Jestem optymistą - powiedział szef KE.

 

Szczyt UE-Bałkany Zachodnie zaplanowany jest na czwartek w Sofii. W środę unijni przywódcy spotkali się na kolacji w stolicy Bułgarii, by rozmawiać m.in. o wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem oraz kwestiach handlowych.

 

PAP, fot. na stronie głównej: PAP/EPA/Stoyan Nenov

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze