"Rząd na bruk". Nieznani sprawcy pomalowali drzwi wejściowe do budynku biura PiS w Węgorzewie

Polska
"Rząd na bruk". Nieznani sprawcy pomalowali drzwi wejściowe do budynku biura PiS w Węgorzewie
Google Street View/biuro poselsko-senatorskie w Węgorzewie

- Policja szuka sprawców, którzy pomalowali drzwi wejściowe do budynku biura poselsko-senatorskiego PiS w Węgorzewie (woj. warmińsko-mazurskie). Sprawcy na roletach drzwi umieścili napis "rząd na bruk" - poinformowała rzeczniczka węgorzewskiej policji Agnieszka Filipska.

- Komenda powiatowa policji w Węgorzewie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku prowadzi czynności z art. dotyczącego zniszczenia mienia polegającego na umieszczeniu na roletach drzwi wejściowych do budynku biura poselsko-senatorskiego Jerzego Małeckiego i Małgorzaty Kopiczko napisu o treści "rząd na bruk". Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i sprawcy lub sprawców zdarzenia - podkreśliła rzeczniczka policji.

 

Dodała, że cały zebrany materiał dowodowy zostanie przesłany do Prokuratury Rejonowej w Giżycku, aby ta wypowiedziała się pod kątem prawno-karnym.

 

Policja sprawdza monitoring

 

Jak wyjaśniła, incydent został zgłoszony policji przez przechodnia 14 maja. Filipska dodała, że policja sprawdza m.in. obraz z monitoring z okolicznych kamer.

 

To nie pierwszy taki incydent. Blisko rok temu sprawcy umieścili naklejki i plakaty z napisami m.in. "Patrzymy wam na ręce", "Idziemy po Prawo i Sprawiedliwość", na roletach i barierkach przy biurze PiS w Węgorzewie. Policja prowadziła postępowanie z kodeksu wykroczeń, ponieważ naklejki umieszczono bez zgody zarządcy budynku.

 

Sąd w Węgorzewie umorzył pod koniec ub. roku postępowanie wobec trojga osób obwinionych o umieszczenie naklejek i plakatów. W ocenie sądu zachowanie obwinionych nie miało cech społecznej szkodliwości.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie