Wielkopolska: pożar hali w stoczni produkującej jachty w Zakrzewie

Polska
Wielkopolska: pożar hali w stoczni produkującej jachty w Zakrzewie
PAP/Jakub Kaczmarczyk

Trwa dogaszanie pożaru hali w stoczni produkującej jachty w podpoznańskim Zakrzewie. Jak przekazał oficer prasowy KM PSP w Poznaniu kpt. Michał Kucierski, sytuacja jest już opanowana. Z pożarem walczyło 20 zastępów PSP. Dym było widać z kilku kilometrów, także w Poznaniu.

Straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze hali około godz. 17. W Zakrzewie paliła się hala magazynowa należąca do stoczni jachtowej. - Zgłoszenie otrzymaliśmy od pracowników tej firmy, którzy ewakuowali się i zdążyli wyjść z budynku przed przybyciem pierwszych zastępów straży - powiedział oficer prasowy KM PSP w Poznaniu kpt. Michał Kucierski.

 

Hala, która się zapaliła, ma 20 na 60 m i 10 m wysokości.

 

We wtorek wieczorem Kucierski powiedział, że sytuacja na miejscu pożaru została już opanowana.

 

- Obecnie działania polegają już w głównej mierze na dogaszaniu wszelkiego rodzaju źródeł ognia, które ewentualnie mogą się pojawiać- mówił.

 

- Sytuacja jest już w tej chwili całkowicie opanowana, hala została ugaszona; uratowano część administracyjną, natomiast nie udało się uratować części magazynowej - dodał.

 

Kucierski podkreślił, że nie ma informacji o jakiejkolwiek osobie poszkodowanej

 

Na miejscu pracowało 20 zastępów straży pożarnej; wykorzystywany był także ciężki sprzęt. Ze względu na specyfikę produkcji, która była prowadzona w stoczni, na miejscu panowało bardzo duże zadymienie. Dym widać było z kilku kilometrów, także w Poznaniu. Nie stanowi jednak, jak podkreślają strażacy, zagrożenia dla zdrowia osób postronnych.

 

PAP/Jakub Kaczmarczyk
PAP/Jakub Kaczmarczyk
PAP/Jakub Kaczmarczyk

 

 

PAP

luq/mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie