Nie żyje aktorka Margot Kidder, słynna Lois Lane z filmów o Supermanie

Świat
Nie żyje aktorka Margot Kidder, słynna Lois Lane z filmów o Supermanie
Reuters

Margot Kidder znana była przede wszystkim z roli dziennikarki Lois Lane w filmowych hitach o Supermanie z lat 70. i 80. Jak przekazano, Kidder zmarła w wieku 69 lat w swoim domu w mieście Livingston w stanie Montana. Przyczyny śmierci nie podano.

Margot Kidder wystąpiła w pierwszej części Supermena, który wszedł na ekrany kin w 1978 roku. Dwa lata później wystąpiła w jego drugiej części, a później w trzeciej - w 1983 r.

 

W połowie lat 90. aktorka doznała załamania nerwowego i zaginęła na cztery dni. Później zdiagnozowano u niej chorobę dwubiegunową.


Kidder wycofała się z pracy zawodowej na kilka lat. Później pojawiła się w kilku serialach telewizyjnych takich jak "Słowo na L" "Smallville". 


Była także aktywistką prowadzącą m.in. kampanię przeciwko wojnie w Zatoce Perskiej, szczelinowaniu hydraulicznemu przy eksploatacji gazu z łupków.

 

Zaangażowała się również politycznie, wspierając demokratę Berniego Sandersa w prawyborach prezydenckich w 2016 r. Trzy razy wychodziła za mąż. Jej najkrótszy związek, z aktorem Johnem Heardem, trwał sześć dni.

 

Reuters

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie