Mieli handlować narkotykami. Zostali zatrzymani w Kołobrzegu i Koszalinie

Polska

Dziesięć osób zostało zatrzymanych w okolicach Koszalina i Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) przez policję. Podejrzani usłyszeli zarzuty m.in. za handel narkotykami - poinformowało w poniedziałek Centralne Biuro Śledcze Policji. Osiem z tych osób zostało już aresztowanych przez sąd.

Dziesięć osób zatrzymali szczecińscy policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji przy wsparciu antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji - poinformowano w poniedziałek w komunikacie CBŚP. Dodano, że policjanci zabezpieczyli ponad 12 kg narkotyków.

 

Osiem osób aresztowano

 

Podejrzani usłyszeli zarzuty m.in. posiadania środków odurzających, wprowadzania do obrotu znacznej ilości tych substancji oraz udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - podało CBŚP. Osiem z dziesięciu zatrzymanych osób aresztowano.

 

Pierwsze trzy osoby funkcjonariusze zatrzymali w lutym na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego - podaje komunikat.

 

W trakcie akcji zabezpieczono 8,8 kg marihuany i 3,6 kg amfetaminy. Na wniosek śledczych i na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Szczecinie tymczasowo aresztował wtedy zatrzymanych na trzy miesiące.

 

Policjantów wsparli antyterroryści 

 

Kolejna akcja została przeprowadzona "w ostatnich dniach". Jak podała policja, "w bardzo dynamicznych działaniach, policjantów CBŚP wsparli antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie". W Koszalinie i Kołobrzegu zatrzymano siedem osób.

 

Wobec pięciu z nich Sąd Rejonowy w Szczecinie zastosował areszt tymczasowy, dwie pozostałe prokurator objął dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

 

Śledztwo nadzorowane jest przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

 

Śledczy ustalili, że zatrzymani mogli działać od kwietnia 2017 r., rozprowadzając prawdopodobnie 20 kg narkotyków. Środki odurzające miały trafiać do odbiorców na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego.

 

Funkcjonariusze CBŚP informują, że "sprawa jest rozwojowa".

 

PAP

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie