Znajomy nożownika z Paryża zatrzymany

Świat
Znajomy nożownika z Paryża zatrzymany
PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Znajomy napastnika, który w sobotę zaatakował przechodniów w centrum Paryża, został w niedzielę zatrzymany w Strasburgu i zostanie przesłuchany - poinformowały paryskie źródła sądowe. Rodzice napastnika zostali zatrzymani w niedzielę rano.

W ataku nożownika zginął młody mężczyzna, a cztery osoby zostały ranne. Policja podała, że napastnik, który został zastrzelony na miejscu ataku, był obywatelem francuskim.

 

21-letni sprawca zamachu, którzy krzyczał "Allah Akbar", atakując przechodniów w samym sercu Paryża, w pobliżu Opery, nie miał przeszłości kryminalnej.

 

"Jest żołnierzem Państwa Islamskiego"

 

Do zamachu przyznało się dżihadystyczne ugrupowanie Państwo Islamskie (IS), które wielokrotnie przeprowadzało zamachy we Francji. - Autor tego zamachu przy użyciu noża w Paryżu jest żołnierzem Państwa Islamskiego - podała Amak, agencja prasowa IS.

 

Do ostatnich zamachów we Francji doszło 23 marca. Urodzony w Maroku Radouane Lakdim porwał samochód pod Carcassonne na południu Francji, zabił pasażera i poważnie ranił portugalskiego kierowcę. Następnie w Carcassonne ostrzelał policjantów, a później wziął zakładników w supermarkecie w pobliskim Trebes, gdzie zabił rzeźnika i klienta. Policja podczas szturmu zabiła napastnika.

 

Od 2015 roku w zamachach terrorystycznych we Francji zginęło 245 osób.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie