Zlikwidowane laboratorium amfetaminy. "Mogli wyprodukować kilkadziesiąt kilogramów w kilka dni"

Polska

CBŚP zlikwidowało laboratorium amfetaminy, w którym działały cztery linie wykorzystywane w produkcji narkotyku; zatrzymano dwie osoby, w tym jedną poszukiwaną dwoma listami gończymi.

 

 

W pomieszczeniu gospodarczym na jednej z prywatnych posesji na obrzeżach Warszawy policjanci odkryli cztery czynne linie produkcyjne. Przestępcy prowadzili tam proces syntezy nielegalnej substancji.

 

Możliwe kolejne zatrzymania

 

Na miejscu zabezpieczono ponad 2,5 kg gotowej do wprowadzenia substancji zawierającej amfetaminę oraz kilkanaście litrów mieszanin reakcyjnych zawierających w swoim składzie niezbędne prekursory oraz odczynniki chemiczne służące do produkcji amfetaminy.

 

- Z policyjnych szacunków wynika, że przy wykorzystaniu ujawnionych substancji chemicznych w ciągu kilku dni sprawcy mogliby wyprodukować nawet kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy - poinformowała rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Dodała, że niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

 

Dwaj "kucharze" z zarzutami

 

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga Krystian M. (37 lat) oraz Waldemar G. (53 lat) usłyszeli zarzut produkcji narkotyków, a Krystianowi M. postawiono dodatkowo zarzut posiadania znacznych ilości substancji zabronionych.

 

Mężczyzna ten był też poszukiwany dwoma listami gończymi w sprawie odbycia kary pozbawienia wolności za wprowadzenie do obrotu narkotyków oraz niestosowanie się do zakazu sądowego.

 

Za wyprodukowanie znacznych ilości narkotyków może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował zatrzymanych.

 

Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga

 

Śledztwo prowadzone jest przez policjantów z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

 

W działaniach policyjnych oprócz policjantów CBŚP z Warszawy brali udział także funkcjonariusze Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!