Objawy zatrucia u uczniów w Mławie. Strażacy nie wykryli w szkole niebezpiecznych substancji

Polska
Objawy zatrucia u uczniów w Mławie. Strażacy nie wykryli w szkole niebezpiecznych substancji
Google Maps

U 19 uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie (woj. mazowieckie) stwierdzono objawy podobne do zatrucia - powiedział polsatnews.pl st. bryg. Zbigniew Kąpiński z Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Dzieci przewieziono do szpitali. Czuły się słabo, wymiotowały. Na miejsce przyleciały cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, przyjechało także kilka karetek pogotowia i strażacy.

- Strażacy pracujący na miejscu nie wykryli stężeń żadnych niebezpiecznych substancji, ocenili, że nie ma żadnego zagrożenia. Poszkodowanych zostało 13 osób - poinformował w piątek po południu mł. bryg. Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej.

 

Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie została ewakuowana przez nauczycieli i personel.

 

- Łącznie z budynku ewakuowano 135 osób, w tym 113 dzieci - powiedział polsatnews.pl st. bryg. Zbigniew Kąpiński z Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

 

- Doszło do jakiegoś zatrucia. Nie wiemy jaka jest jego przyczyna. Po wstępnym badaniu nie stwierdziliśmy żadnych substancji niebezpiecznych, ale będzie to dalej badane - powiedział st. bryg. Kąpiński.

 

Grupa ratownictwa chemicznego na miejscu

 

Strażacy z Mławy dowiedzieli się o objawach zatrucia u 19 dzieci. 

 

- Do tylu wzrosła liczba osób, które miały niepokojące objawy. Żadna z tych osób nie straciła przytomności, ich stan się nie pogarszał, tyle osób karetki przetransportowały do szpitali - powiedział zastępca komendanta powiatowego straży pożarnej w Mławie w rozmowie z polsatnews.pl. Wcześniej informowano o 16 uczniach z objawami zatrucia.

 

Przyczyn zatrucia szukają strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego PSP w Ciechanowie, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia.

 

- Dotarła również grupa chemiczna z Warszawy, która wspomoże działania na miejscu. Przy użyciu urządzeń, które to laboratorium posiada, nie wykryto żadnych niebezpiecznych substancji - dodał st. bryg. Kąpiński.

 

polsatnews.pl, codziennikmlawski.pl, PAP

hlk/mr/mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie