Dyrektor przedszkola w Wejherowie podejrzany o molestowanie seksualne. Trafił do aresztu

Polska
Dyrektor przedszkola w Wejherowie podejrzany o molestowanie seksualne. Trafił do aresztu
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Dream Lands Design/CC BY 2.0

Pięć zarzutów związanych z molestowaniem seksualnym trzech pracownic postawiła gdańska prokuratura 62-letniemu dyrektorowi prywatnego przedszkola w Wejherowie (Pomorskie). Na wniosek prokuratorów sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Jak poinformowała w piątek rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym postawiła mężczyźnie Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa. Rzecznik dodała, że z ustaleń śledztwa wynika, iż poszkodowane w tej sprawie zostały trzy pracownice przedszkola, a do przestępstw miało dochodzić w latach 2013-2017.

 

Wyjaśniła, że 62-latek, "wykorzystując istniejący stosunek zależności - pokrzywdzone były pracownicami kierowanej przez podejrzanego palcówki przedszkolnej - wielokrotnie doprowadził je do poddania się innej czynności seksualnej". Rzecznik dodała, że podejrzanemu zarzucono też usiłowanie doprowadzenia pokrzywdzonej do poddania się innej czynności seksualnej oraz usiłowanie doprowadzenia kolejnej pokrzywdzonej do obcowania płciowego. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

 

Złożył wyjaśnienia

 

62-latek został zatrzymany w czwartek. Nie przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia, których treści prokuratura nie zdradza.

 

Wawryniuk poinformowała, że po postawieniu dyrektorowi zarzutów prokuratura złożyła w gdańskim sądzie wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. Gdański sąd przychylił się do tego wniosku.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze