Całą noc usuwano skutki wykolejenia pociągu we Wronkach. Zmiany w rozkładzie jazdy

Polska

Przez całą noc z czwartku na piątek trwała akcja usuwania skutków wykolejenia pociągu towarowego we Wronkach (Wielkopolskie). Zmienione są rozkłady jazdy pociągów jadących trasą Poznań-Krzyż-Szczecin.

W czwartek po południu we Wronkach wykoleiło się 12 wagonów z węglem. Nikt nie został poszkodowany. Zablokowane zostały oba tory. Kolejarze chcą w pierwszym rzędzie udrożnić jeden z nich - to pozwoli wznowić ruch przez stację.

 

Rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec poinformował, że akcja usuwania skutków wykolejenia trwała całą noc.

 

- Obecnie pracują pociągi techniczne, leżące wagony będą usuwane z jednego toru, by zapewnić przejezdność pociągów przez stację Wronki. Takie rozwiązanie pozwoli przywrócić bezpośrednią komunikację na linii Poznań-Krzyż-Szczecin. Dodatkowo zamówiony został dźwig drogowy. Będzie prowadził akcję z drogi pod wiaduktem - podał.

 

Komisja zbada przyczyny 

 

Od czwartku pasażerów pociągów na części linii woziła autobusowa komunikacja zastępcza.

 

- Przejazdy na trasie Szczecin-Poznań dziś nadal będą trwały dłużej niż zwykle. Przepraszamy pasażerów za zmiany w komunikacji. Aktualne informacje, dotyczące pociągów odwołanych, kursujących w skróconych relacjach lub z komunikacja zastępczą, podawane są na stacjach - poinformował w piątek Siemieniec.

 

Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie