Zatrzymano członka gangu kradnącego rowery w Holandii

Polska
Zatrzymano członka gangu kradnącego rowery w Holandii
Politie Amersfoort

Policjanci z Komornik (Wielkopolskie) zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez holenderską policję m.in. w związku z kradzieżami rowerów w tym kraju. 43-latek miał być głównym organizatorem tego przestępczego przedsięwzięcia.

St. sierż. Marta Mróz z poznańskiej policji poinformowała w środę, że jednoślady drogich marek i z napędem elektrycznym były kradzione w Holandii, demontowane, a następnie wysyłane do sprzedaży w Polsce. Proceder trwał około pół roku. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od kilku miesięcy.

 

- Był poszukiwany przez holenderską policję celem odbycia kary dziesięciu lat pozbawienia wolności. Czyny, jakich się dopuścił, to udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzież zorganizowana, paserstwo oraz pranie pieniędzy - podała.

 

Zostanie doprowadzony do prokuratury

 

Według ustaleń śledczych, mężczyzna był głównym organizatorem kradzieży rowerów: utrzymywał kontakt z klientami, dysponował pieniędzmi i nadzorował transport kradzionych jednośladów. W przestępczym procederze pomagali mu znajomi.

 

- W wyniku współpracy z holenderską policją funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może pojawiać się u znajomych mieszkających na terenie gminy Komorniki. 7 maja w miejscowości Wiry policjanci zauważyli, jak wysiada ze swojego samochodu. Natychmiast zatrzymali poszukiwanego - poinformowała Mróz.

 

Jak dodała, w najbliższym czasie mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która zdecyduje o jego dalszym losie. 

 

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie