Protest rolników w Łódzkiem. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami

Polska
Protest rolników w Łódzkiem. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami
Polsat News

Kierowcy w Łódzkiem mogą napotkać w środę utrudnienia w ruchu na drodze krajowej 91 między Topolą Królewską i rondem w Emilii, a także na DK60 między Topolą Królewską i Topolą Szlachecką. Ma to związek z protestem rolników.

- Przewidujemy, że na trasie: Topola Szlachecka (DK60) - Topola Królewska (DK60/DK91) - rondo w Emilii (DK91) od godz. 8.00 do godz. 20.00 będzie poruszało się z niewielką prędkością około 200 ciągników rolniczych i innych maszyn. W trakcie protestu blokowane będzie skrzyżowanie DK 91 z DK 60 w Topoli Królewskiej - poinformował rzecznik GDDKiA Maciej Zalewski.

 

Według GDDKiA, kierowcy planujący podróż drogą krajową 91 na trasie Łódź - Krośniewice - Włocławek mogą ominąć odcinek, na którym będzie odbywał się protest.

 

Od północy należy zjechać w Krośniewicach na DK92 i dotrzeć do węzła Kutno Wschód (A1/DK92), dalej na południe autostradą A1 do węzła Łódź Północ, skąd należy zjechać na autostradę A2 w kierunku Poznania i dojechać do węzła Stryków. Następnie alternatywnie drogą krajową nr 71 kierować się do Zgierza lub DK 14 do Łodzi.

 

Od południa należy pojechać z Łodzi drogą krajową 14 (lub ze Zgierza DK 71) do węzła Stryków, dalej autostradą A2 do węzła Łódź Północ, stąd skręcić na autostradę A1 w kierunku Gdańska, dojechać do węzła Kutno Wschód, gdzie należy zjechać na DK 92 i kierując się na Poznań w Krośniewicach powrócić na DK 91.

 

Protest to kolejna w tym roku tego typu akcja prowadzona przez rolników zrzeszonych m.in. w Unii Warzywno-Ziemniaczanej, którzy protestują m.in. przeciwko niskim cenom skupu płodów rolnych i nieuczciwej - ich zdaniem - konkurencji ze strony producentów żywności z Zachodu.

 

Kamery Polsat News były na protestach rolników w Sieradzu:

 

 

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie