Napastnik zaatakował nożem kobietę w Szczecinie. 39-latki nie udało się uratować

Polska

Do ataku nożownika doszło u zbiegu ulic Kąpieliskowej i Zegadłowicza, przy jeziorze Głębokim. Ciężko ranną kobietę w poniedziałek wieczorem zauważyli przechodnie i to oni zawiadomili służby. Mimo podjętej reanimacji, 39-latka zmarła w karetce pogotowia. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa - poinformowała wieczorem rzecznik prasowy szczecińskiej prokuratury. Napastnik przyznał się do winy.

Sprawca został zatrzymany przez policję na miejscu zdarzenia.

 

- To 30-letni mężczyzna. Motywy jego działania nie są na razie znane - powiedziała w rozmowie z RMF FM Anna Gembala z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

 

Grozi mu dożywocie

 

- Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dotyczący tego, że wczoraj w okolicach Jeziora Głębokie, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonej kobiety oraz przy użyciu noża zadał jej ciosy powodując rany kłute klatki piersiowej i ranę ciętą szyi, w wyniku których pokrzywdzona zmarła - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

 

- Mówimy tu o zbrodni zabójstwa, która zagrożona jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż osiem lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności - dodała.

 

30-letni mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, ale prokuratura nie ujawnia ich treści.

 

Napastnik znał ofiarę

 

W środę prokurator planuje skierować do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu.

 

30-letni mężczyzna nie był wcześniej notowany przez policję. Jego ofiarą padła 39-letnia obywatelka Czech. Z informacji śledczych wynika, że oboje się znali.

 

Jezioro Głębokie, w pobliżu którego doszło do tragedii.

 

 

 

polsatnews.pl, RMF FM

paw/hlk/mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie