Księgowa ze szkoły podstawowej przyznała się do przywłaszczenia ponad 200 tys. zł

Polska
Księgowa ze szkoły podstawowej przyznała się do przywłaszczenia ponad 200 tys. zł
pixabay/Wokandapix

Księgowa jednej ze szkół podstawowych w Bytomiu przyznała się do przywłaszczenia ponad 200 tys. zł z tej placówki. Nieprawidłowości zostały wykryte podczas kontroli, przeprowadzonej przez magistrat.

- W trakcie trwającej od dnia 26 kwietnia br. kontroli wewnętrznej, prowadzonej przez pracowników Biura Kontroli Urzędu Miejskiego w jednej z bytomskich szkół podstawowych, wykryto prawdopodobne przywłaszczenie środków finansowych dokonane przez księgową tej szkoły - poinformował we wtorek rzecznik Urzędu Miejskiego w Bytomiu Dawid Wowra.

 

"Karygodne zachowanie"

 

Księgowa w pisemnym oświadczeniu, sporządzonym w obecności świadków, przyznała się do przywłaszczenia w sumie ponad 200 tys. zł, co potwierdza zebrana w trakcie kontroli dokumentacja.

 

Prezydent Bytomia Damian Bartyla złożył we wtorek zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. - Takie zachowanie jest karygodne. Jako miasto działamy skutecznie w celu wykrycia potencjalnych nadużyć, aby zadbać o to, by wszelkie środki budżetowe były wydawane w celu podnoszenia jakości usług i poziomu życia mieszkańców Bytomia - skomentował prezydent.

 

Dyrektor szkoły zadecydował o odsunięciu księgowej od obowiązków służbowych i zamiarze dyscyplinarnego zwolnienia jej z pracy. Zgodnie z prawem przed doręczeniem tej decyzji pracodawca musi zasięgnąć opinii organizacji związków zawodowych. Stanowisko organizacji ma być znane do najbliższego piątku - zaznaczył Wowra.

 

Ze względu na dobro postępowania Urząd Miejski nie ujawnia dodatkowych szczegółów tej sprawy.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie