Eksplozja autobusu w centrum Rzymu. Jedna osoba ranna

Świat

Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu w autobusie w centrum Rzymu. Eksplozja spowodowana przez awarię pojazdu, prawdopodobnie spięcie w instalacji, zraniła sprzedawczynię w jednym z trzech sklepów poważnie zniszczonych przez wybuch.

Do tego groźnego zdarzenia doszło na via del Tritone, w ścisłym handlowym centrum Wiecznego Miasta w godzinach porannego szczytu.

 

Kiedy w autobusie pojawiły się płomienie, kierowca zdążył ewakuować pasażerów i próbował ugasić ogień gaśnicą. Żadnemu z pasażerów nic się nie stało. Po chwili w pojeździe stojącym przy krawężniku doszło do silnej eksplozji, która wywołała panikę na ulicach i poważne zniszczenia w trzech sklepach położonych w odległości około dwóch metrów od autobusu. W jednym ze sklepów obrażenia twarzy i ramienia odniosła sprzedawczyni. Trafiła do szpitala.

 

Strażacy szybko ugasili ogień, ale nad centrum stolicy przez dłuższy czas unosił się wysoki słup gęstego dymu. Media informują o strachu wśród ludzi na ulicach w rejonie pobliskiej fontanny di Trevi.

 

Fatalny stan autobusów komunikacji miejskiej

 

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wybuchu w autobusie, który - jak poinformowano - ma 15 lat.

 

Od dawna w Rzymie trwają dyskusje na temat fatalnego stanu autobusów komunikacji miejskiej. W tym roku na ulicach z powodu awarii zapaliło się już 9 pojazdów. W zeszłym roku doszło do 22 takich pożarów.

 

Po południu na przedmieściach Rzymu zapalił się następny miejski autobus. Nikt nie odniósł obrażeń.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie