Ominięty w ostatniej chwili. A nadjeżdżały dwa tiry

Polska

55-letni mężczyzna leżał w nocy na drodze w Wymysłowie (Wielkopolska). W ostatniej chwili zauważyli go i ominęli policjanci z gnieźnieńskiej drogówki, po czym zatrzymali auto. Za radiowozem jechały dwa tiry, które najprawdopodobniej nie uniknęłyby najechania na pieszego.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 maja na drodze krajowej nr 15 w Wymysłowie w pobliżu Trzemeszna. Funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki pełnili tam służbę. W pewnym momencie kierowca samochodu osobowego jadącego przed nimi, wykonał nagły ruch w lewo, omijając nieznaną przeszkodę leżącą na drodze. Policjanci wykonali ten sam manewr, zauważyli jednocześnie, że przeszkodą był człowiek.


Policjanci natychmiast zatrzymali się, podeszli do leżącego mężczyzny, który na szczęście miał żadnych obrażeń. Nie miał też na sobie żadnych odblasków. 55-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.


Funkcjonariusze odwieźli mężczyznę radiowozem do domu. Sporządzili również wniosek o ukaranie 55-latka za stworzenie bezpośredniego zagrożenia w ruchu drogowym oraz za brak elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym po zmroku.

 

polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie