"Niezidentyfikowani bandyci zabili sześciu robotników". Atak w Pakistanie

Świat
"Niezidentyfikowani bandyci zabili sześciu robotników". Atak w Pakistanie
PAP/EPA/JAMAL TARAQAI

Sześciu robotników zostało zastrzelonych w ataku niezidentyfikowanych napastników w niespokojnej prowincji autonomicznej na południowym zachodzie Pakistanu - poinformowały lokalne władze.

"Niezidentyfikowani bandyci zabili sześciu robotników i zranili jednego, który jest w stanie krytycznym" - powiedział agencji AFP przedstawiciel władz prowincji Hashim Ghilzai.

 

Siedmiu mężczyzn, pochodzących ze wschodniej prowincji Pendżab, spało w namiotach w pobliżu anteny telefonii komórkowej, przy której pracowali, kiedy doszło do ataku - sprecyzował Ghilzai.

 

Atak, który według niego "wydaje się aktem terroryzmu", nastąpił w nocy z czwartku na piątek w Lajjey, około 170 km od Kwety, stolicy Beludżystanu.

 

Żadna z grup nie przyznała się do ataku

 

Lokalne źródło w siłach bezpieczeństwa potwierdziło incydent i liczbę ofiar. Na razie żadna grupa nie przyznała się do ataku.

 

Rozległy Beludżystan, położony przy granicy z Iranem i Afganistanem, to najbiedniejsza prowincja Pakistanu, mimo znajdujących się tam złóż ropy i gazu. Od lat wstrząsany jest aktami przemocy na tle wyznaniowym oraz zbrojnym powstaniem separatystycznym; dochodzi tam także do krwawych zamachów przeprowadzanych przez radykałów powiązanych z dżihadystycznym Państwem Islamskim.

 

Szyicka mniejszość i siły bezpieczeństwa są tam często atakowane przez różnych bojowników, zarówno ze zbrojnych organizacji separatystycznych, jak i talibów i dżihadystów.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie