Deszcze zamieniły ulice wschodniej części Ankary w rwące potoki. Rannych zostało sześć osób

Świat
Deszcze zamieniły ulice wschodniej części Ankary w rwące potoki. Rannych zostało sześć osób
Wikimedia Commons/zdj.ilustracyjne

Część stolicy Turcji Ankary znalazła się w sobotę pod wodą, gdy ulewne deszcze zamieniły ulice na wschodzie miasta w rwące potoki. Rannych zostało sześć osób.

- To katastrofa naturalna. Nikt nie zginął, ale sześć osób odniosło obrażenia" i są "poważne straty materialne" - oświadczył burmistrz Ankary Mustafa Tuna w telewizji informacyjnej NTV.

 

 

Do podtopień doszło w dzielnicy Mamak. Ulewne deszcze, które rozpoczęły się przed południem, mają potrwać z przerwami do wieczora - podają tureckie media.

 

 

Telewizja pokazuje zdjęcia pojazdów porwanych przez błotnistą wodę. Na jednym z nagrań widać mężczyznę kucającego na masce samochodu, porwanego przez prąd.

 

Burmistrz Ankary poinformował, że nikt nie został do tej pory uznany za zaginionego. - Takie zjawisko występuje raz na 500 lat, nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy - powiedział NTV. "To nadzwyczajna sytuacja, coś nienormalnego - dodał.

 

Latem ubiegłego roku w Stambule dwukrotnie doszło do powodzi, która sparaliżowała miasto. Rząd Turcji już wtedy wspominał, że chodzi o nietypowe dla tej pory roku opady i wskazywał, że być może winne są zmiany klimatyczne.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie