W Szwecji zatrzymano mężczyznę podejrzanego o przygotowywanie zamachu

Świat
W Szwecji zatrzymano mężczyznę podejrzanego o przygotowywanie zamachu
Wikimedia Commons/AleWi

W Lund na południu Szwecji zatrzymano w piątek nad ranem 30-letniego mężczyznę podejrzanego o przygotowywanie ataku terrorystycznego - podała szwedzka policja.

Według gazety "Aftonbladet" posiadający szwedzkie obywatelstwo mężczyzna został ujęty w pociągu z Malmoe do Sztokholmu. Podejrzany o przygotowywanie ataku miał przy sobie fragmenty Koranu oraz szkice domu towarowego Ahlens w Uppsali. W sklep tej sieci uderzył przed rokiem skradzioną ciężarówką sprawca zamachu terrorystycznego w Sztokholmie.

 

Prowadzący sprawę prokurator Lars Morand odmówił komentarza. Szwedzkie służby specjalne SAPO poinformowały, że zatrzymanie w Lund nie ma związku z aresztowaniem w czwartek trzech mężczyzn w wieku od 29 do 45 lat - dwóch Uzbeków i jednego Kirgiza - także podejrzanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. Mężczyźni zostali zatrzymani w poniedziałek w Akalla na północno-zachodnich przedmieściach Sztokholmu oraz w Stroemsund na północy Szwecji, gdzie zabezpieczono podejrzane puszki z chemikaliami.

 

PAP

 

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie