Owsiak zarobił 42 tys. zł na książce. Chce przekazać całość protestującym w Sejmie

Polska
Owsiak zarobił 42 tys. zł na książce. Chce przekazać całość protestującym w Sejmie
WikimediaCommons/Ralf Lotys/CC BY 4.0

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak chce wesprzeć protestujących w Sejmie. Poinformował na Facebooku, że wydawnictwo rozliczyło jego książkę "Obgadywanie świata" wydaną w listopadzie ubiegłego roku. "42 tys. zł wpłynęło na moje konto. W całości przekazuję te pieniądze na Państwa konto. Tylko proszę to formalnie nazwać i dać temu prawną osobowość!" - napisał Owsiak.

Jerzy Owsiak swój wpis skierował do Iwony Hartwich, matki protestującej w Sejmie w imieniu rodziców osób niepełnosprawnych.

 

"Powiedziałem w wywiadzie kilka dni temu, że powinniście Państwo założyć fundację lub stowarzyszenie, czyli niezależną organizację pozarządową. Szkoda czasu na rozwijanie tematu, ale myślę, że to może gwarantować Wasz głos w SPRAWIE!! W tym samym wywiadzie powiedziałem - chętnie wpłacę pieniądze na ten cel!!!" - napisał Owsiak.

 

I dodał: "Właśnie odebrałem wiadomość, że wydawnictwo ZNAK rozliczyło moją książkę wydaną kilka miesięcy temu. Sprzedała się dobrze i 42 tysiące złotych wpłynęło na moje konto. W całości przekazuję te pieniądze na Państwa konto, by wspomóc Was w walce. Tylko proszę to formalnie nazwać i dać temu prawną osobowość!"

 

 

Na wpis zareagowała Iwona Hartwich i podziękowała za chęć pomocy. "Jurku, jest rodzina pod Bydgoszczą. Mama mieszka z trójką niepełnosprawnych chłopców na działce ogrodniczej. Tam potrzebna jest natychmiastowa pomoc" - odpowiedziała Hartwich.

 

17. dzień protestu

 

Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych protestują w Sejmie wraz z podopiecznymi od 18 kwietnia. Domagają się realizacji dwóch głównych postulatów. Jeden to wprowadzenie dodatku "na życie" dla osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 złotych miesięcznie. Według aktualnej propozycji protestujący domagają się, by dodatek był wprowadzany krocząco - 300 zł od czerwca 2018 r., 400 zł od stycznia 2019, a 500 zł od stycznia 2020 roku.

Drugi postulat to zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

 

polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie