Nowy pomysł Macierewicza. Zamiast Pałacu Kultury - kolumna zwieńczona figurą Matki Boskiej

Polska
Nowy pomysł Macierewicza. Zamiast Pałacu Kultury - kolumna zwieńczona figurą Matki Boskiej
PAP/Tytus Żmijewski

Kolumna Chwały Wojska Polskiego zwieńczona figurą Matki Boskiej Hetmanki Polski - zdaniem byłego szefa MON Antoniego Macierewicza właśnie to powinno stać w miejscu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. - W centrum Polski, bohaterskiej stolicy, która zatrzymała bolszewików i uratowała Europę przed zagładą, stoi symbol sowieckiej władzy - ocenił na antenie TV Trwam.

Macierewicz powiedział, że Cud nad Wisłą w 1920 r. sprawił, że papież Pius XI uznał Maryję za królową Polski. 

 

- Wydaje się, że ten wielki czas 1920 r., największe zwycięstwo i największy wkład w historii Europy, jaki Polska przekazała, jest po dzień dzisiejszy lekceważony. Nawet więcej, w jakimś wymiarze - proszę się za to słowo nie obrażać - bezczeszczony - dodał były szef MON.

 

- Jak inaczej nazwać fakt, że w centrum Polski, bohaterskiej stolicy, która zatrzymała bolszewików i uratowała Europę przed zagładą, stoi symbol sowieckiej władzy - Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina - mówił Macierewicz.

 

"Prawdziwy symbol Polski"

 

Szef podkomisji smoleńskiej stwierdził, że w miejsce PKiN powinna stanąć "Kolumna Chwały Wojska Polskiego zwieńczona figurą Matki Boskiej Hetmanki Polski". 

 

- To jest prawdziwy symbol Polski i taki jest związek trwały naszej tradycji, naszego dorobku cywilizacyjnego i naszej wiary - dodał.

 

radiomaryja.pl

zdr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze