Ktoś śledził Polaka zamordowanego w Irlandii Północnej. Policja prosi o informacje

Świat
Ktoś śledził Polaka zamordowanego w Irlandii Północnej. Policja prosi o informacje
PSNI Magherafelt/Facebook.com

Policjanci z Irlandii Północnej opublikowali nagranie z miejskiego monitoringu, na którym widać pochodzącego z Krosna Piotra Krówkę. Funkcjonariusze próbują ustalić, kim jest zakapturzony mężczyzna, który szedł za Polakiem, prawdopodobnie tego samego dnia, w którym mężczyzna został zamordowany. 3 kwietnia jego ciało znaleziono w opuszczonym budynku plebanii przy Glen Road w Magherze.

Według ustaleń śledczych mężczyzna został zamordowany w Wielką Sobotę, 31 marca, kiedy spał. Miał poważne obrażenia na głowie i na ciele.

 

- Ostatnio Piotr znalazł się w trudnej sytuacji. Wiem, że pomieszkiwał w różnych opuszczonych lokalizacjach w Magherze - powiedział w nagraniu detektyw Joseph Murphy.

 

Policjanci ustalili, że 31 marca Polak szedł ulicą Colaine Road, a później skręcił w Main Street. Następnie poszedł w stronę Glen Road, gdzie kilka dni później znaleziono jego ciało. Na nagraniu widać, że idzie za nim mężczyzna w kapturze.

 

 

- Chcemy ustalić, kim on jest. Jestem pewien, że ktoś tego mężczyznę zna. Apeluję do mieszkańców Maghery, którzy pomagali Piotrowi. Czy widzieliście go ostatnio w mieście albo widzieliście, że ktoś go śledził albo zaatakował? Apeluję też do osób, które wiedzą o morderstwie, aby zapytały swoje sumienie, czy udźwigną ciężar winy na zawsze - przekonywał na nagraniu detektyw Murphy i prosił, żeby dzwonić na policyjny numer 101.

 

Dotychczas w sprawie przesłuchano cztery osoby, ale postępu w śledztwie nie ma.

 

polsatnews.pl

mta/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie