Nawałnica i opady gradu w Łódzkiem. Podtopiona izba przyjęć

Polska

Nad Zgierzem i Aleksandrowem Łódzkim przeszła potężna nawałnica. Przez ok. 20 minut padał grad, przez który w mieście zrobiło się biało. W powiecie zgierskim strażacy interweniowali ok. 30 razy, najczęściej do podtopień i uszkodzonych samochodów.

Kpt. Arkadiusz Makowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi powiedział Polsat News, że najpoważniejszym zdarzeniem, do którego wezwano strażaków było podtopienie izby przyjęć szpitala powiatowego w Zgierzu.

 

 

Makowski dodał, że straż nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Na terenie powiatu strażacy cały czas usuwają skutki żywiołu.

 

Ostrzeżenia dla siedmiu województw

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia dla siedmiu województw w związku z prognozowanymi burzami, którym może towarzyszyć grad i wiatr osiągający w porywach 100 km/h. Na Warmii i Mazurach, w Kujawsko-Pomorskiem oraz na Pomorzu obowiązuje 2. stopień zagrożenia.

 

 

 

Alerty ostrzegawcze 1. stopnia dotyczą województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

 

Ponadto burze prognozowane są w pięciu innych województwach: podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Jak podaje IMGW, jeżeli sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie.

 

IMGW zaleca dużą ostrożność i apeluje o przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze, a także dostosowanie swoich planów do warunków pogodowych.

 

polsatnews.pl, PAP, RMF24.pl

 

Zdjęcie: Marcin Rybak

bas/prz/nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie