Kęty: miał zabić mężczyznę nożem i zaatakować kolejnego. Uciekał przed policją. Trafił do aresztu

Polska
Kęty: miał zabić mężczyznę nożem i zaatakować kolejnego. Uciekał przed policją. Trafił do aresztu
Polsat News

- Na trzy miesiące trafił do aresztu 38-letni Sławomir T., podejrzany o zabójstwo 36-latka w Kętach oraz usiłowanie zabójstwa kolejnego mężczyzny - poinformował w środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Do zabójstwa doszło w niedzielę 29 kwietnia około godz. 5 w Kętach. Jak wynika z ustaleń prokuratury, podczas spotkania towarzyskiego na terenie jednej z posesji Sławomir T. zaatakował 36-letniego mężczyznę trzymanym w ręku nożem.

 

Drugi z mężczyzn zdołał się obronić

 

W wyniku ciosów ofiara doznała wielu ran ciętych i kłutych. Doznane obrażenia spowodowały śmierć mężczyzny. Następnie Sławomir T. usiłował ugodzić nożem innego mężczyznę, który jednak zdołał się obronić.

 

Sprawca po dokonaniu zabójstwa uciekł samochodem i został zatrzymany kilka godzin później przez policję po pościgu.

 

Prokuratura zarzuciła Sławomirowi T. zabójstwo, usiłowanie zabójstwa oraz ucieczkę przed pościgiem. Za te czyny grozi kara nie mniejsza niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

 

Sławomir T. złożył obszerne wyjaśnienia

 

Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się częściowo do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, ale prokuratura nie informuje o ich treści.

 

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Oświęcimiu zastosował wobec Sławomira T. tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie