Wiceminister infrastruktury: będą dopłaty do czynszów dla osób z niskimi dochodami

Polska
Wiceminister infrastruktury: będą dopłaty do czynszów dla osób z niskimi dochodami
Polsat News

- Od przyszłego roku będą przyznawane dopłaty do czynszów dla osób z niskim dochodami - podkreślił w wywiadzie dla poniedziałkowego "Faktu" wiceminister infrastruktury i rozwoju Artur Soboń.

- Projekt ustawy jest przygotowany. Dopłaty mają być wsparciem np. dla osób, które przyjechały za pracą i chcą wynająć mieszkanie. Program nasz skierowany jest do osób, które mają za niskie dochody, by wciąć kredyt mieszkaniowy, ale zbyt wysokie, aby dostać lokal komunalny - powiedział Soboń w wywiadzie dla gazety.

 

Zwrócił uwagę, że dopłaty do czynszów mają być wyłącznie do nowych inwestycji. - Ale nie tylko w ramach "Mieszkania plus", ale także TBS-ach, spółdzielniach mieszkaniowych czy mieszkań czynszowych budowanych przez deweloperów - zaznaczył wiceminister.

 

Największa pomoc "na start"

 

Jak mówił, ministerstwo przyjęło założenie, że największa pomoc potrzebna jest "na starcie". - Wraz ze stabilizacją pozycji zawodowej ta pomoc powinna się zmniejszać. Ale rzeczywiście, to jeszcze jest do przemyślenia - powiedział Soboń.

 

Podkreślił, że wśród kryteriów, jakie stosować będą gminy przyjmujące wnioski o dopłaty, pierwszeństwo będą mieć osoby niepełnosprawne czy starsze. - I możliwe, że tym grupom osób nie będziemy zmniejszać dopłat i ich wysokość będzie taka sama przez 9 lat - oświadczył.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie