Strzelanina w Bytomiu. Policja ustaliła tożsamość poszukiwanego mężczyzny

Polska
Strzelanina w Bytomiu. Policja ustaliła tożsamość poszukiwanego mężczyzny
Polsat News

Bytomscy policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który w sobotę nie zatrzymał się do kontroli drogowej i usiłował potrącić interweniującego policjanta. To 20-letni mieszkaniec Bytomia.

- Mimo młodego wieku ten mężczyzna miał już konflikty z prawem, był notowany jeszcze jako nieletni - powiedział rzecznik bytomskiej policji podkomisarz Tomasz Bobrek.

 

W sobotę rano 20-latek kierujący audi na terenie Chorzowa przekroczył prędkość i nie zatrzymał się na wezwanie policjantów. Rozpoczęli pościg, który zakończył się już na ulicach sąsiedniego Bytomia. Tam funkcjonariusze radiowozem zablokowali uciekinierowi drogę. Kiedy jeden z nich wysiadł i skierował się w stronę audi, kierowca ruszył w jego stronę. Policjant oddał kilka strzałów w kierunku samochodu, m.in. przebijając oponę. Kierowca audi próbował nadal uciekać samochodem, a kiedy auto odmówiło posłuszeństwa, rzucił się do ucieczki pieszo. Policjantom nie udało się go złapać. W porzuconym samochodzie nie znaleziono żadnych rzeczy, których posiadanie jest zabronione.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie