Tragiczny początek długiego weekendu na drogach. Zginęły dwie 20-latki

Polska
Tragiczny początek długiego weekendu na drogach. Zginęły dwie 20-latki
Policja.pl

Od tragicznego w skutkach wypadku rozpoczął się długi majowy weekend na polskich drogach. W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Siedliszcze (woj. Lubelskie) zderzyły się czołowo dwa samochody. W wyniku wypadku zginęły dwie młode kobiety.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki BMW jadący w kierunku Chełma, nie zachował ostrożności i podczas wyprzedzania czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka Fiatem Seicento.

 

W wyniku wypadku dwie 20-latki podróżujące fiatem zginęły na miejscu.  

 

Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 26-letnia pasażerka z fiata i 22-latka podróżująca BMW. Kierowcy, który spowodował wypadek nic poważnego się nie stało.

 

 

Jak wykazały badania, 22-letni mężczyzna, który kierował BMW był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań na zawartość narkotyków. Prokuratura zdecydowała o zatrzymaniu mężczyźnie prawa jazdy. Mężczyzna, w zależności od ustaleń śledztwa, może usłyszeć poważne zarzuty.

 

W związku z długim weekendem policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach.  Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami. Kontrolują także stan trzeźwości kierowców. Podczas kontroli mundurowi będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są zgodnie z przepisami.

 

polsatnews.pl

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie