Lubuskie: rodzeństwo zginęło w nocnym pożarze

Polska
Lubuskie: rodzeństwo zginęło w nocnym pożarze
Zdjęcie ilustracyjne. Polsat News

- W nocnym pożarze w mieszkaniu w jednej z kamienic we Wschowie (Lubuskie) życie straciły dwie osoby. Nie było dużego ognia, ale spore zadymienie. Okoliczności tragedii wyjaśnia policja - poinformował oficer dyżurny lubuskiej Straży Pożarnej.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji we Wschowie podkom. Maja Piwowarska przekazała, że w mieszkaniu strażacy znaleźli zwłoki kobiety i mężczyzny w wieku 56 lat - bliźniaków.

 

Dodała, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia od świeczki bądź papierosa; ostatecznie na ten temat wypowie się jednak biegły z zakresu pożarnictwa. Zostanie także przeprowadzona sekcja zwłok w celu ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu rodzeństwa.

 

Sześć osób zdążyło uciec

 

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Straży Pożarnej w piątek, krótko po godz. 23. W akcji brało udział sześć zastępów strażaków. Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze, panowało tam przede wszystkim duże zadymienie. W środku strażacy znaleźli dwie osoby, których nie udało się uratować.

 

Akcja gaśnicza nie trwała długo. Sześć innych osób przebywających w budynku opuściło go przed przyjazdem Straży Pożarnej. Po zakończeniu działań i przewietrzeniu kamienicy, mogły one wrócić do swoich mieszkań.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie