"Cywilizacja śmierci i pogańskie barbarzyństwo". Młodzież Wszechpolska po śmierci Alfiego Evansa

Polska
"Cywilizacja śmierci i pogańskie barbarzyństwo". Młodzież Wszechpolska po śmierci Alfiego Evansa
Polsat News

"Dziecko stało się w ostatnich dniach przyczynkiem do światowej dyskusji w temacie eutanazji i eugeniki. Jako Polacy stanęliśmy w tej sprawie po stronie życia". – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Młodzież Wszechpolską w związku ze śmiercią 2-letniego Alfiego Evansa. Chłopiec zmarł w nocy z piątku na sobotę.

Przedstawiciele organizacji podkreślili, że "setki tysięcy rodaków w tysiącach akcji wyrażało sprzeciw wobec działań Cywilizacji Śmierci, która zastąpiła w krajach zachodnich na wielu obszarach życia społecznego Cywilizację Europejską".  

 

"Zasypywanie" ambasady pluszakami

 

Młodzież Wszechpolska stwierdziła w komunikacie, że jej członkowie "zainicjowali na ulicach polskich miast i na portalach społecznościowych dziesiątki akcji mających pomóc chłopcu i jego rodzinie".

 

"Przeprowadziliśmy »zasypywanie« wszystkich konsulatów i ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce pluszowymi misiami, kierowaliśmy odezwy, przeprowadzaliśmy akcje modlitewne, zamawialiśmy Msze Święte". – głosi oświadczenie.

 

 

Młodzież Wszechpolska zauważyła jednocześnie, że "tzw. postępowy zachód po raz kolejny pokazał, że jest to postęp ku upadkowi moralnemu i degeneracji”.

 

"To my jesteśmy Europą"

 

"Odrzucając Boga, Europa Zachodnia za najwyższe wartości przyjęła tolerancjonizm będący de facto bezkrytyczną akceptacją zła, hedonizm i egoizm. Tworzy ona świat, w którym człowiek słaby i bezbronny może być bezkarnie pozbawiony nie tylko swojej podmiotowości, ale także… człowieczeństwa". – czytamy w komunikacie.

 

Członkowie organizacji podkreślili, że "Naród Polski wyraźnie sprzeciwił się temu modelowi, pokazując, gdzie wciąż trwa prawdziwa Europa". Według Młodzieży Wszechpolskiej "To my jesteśmy Europą. I nigdzie się z niej nie wybieramy".

 

"Ludzie, którzy dopuścili się zbrodni na bezbronnym chłopcu i ci, którzy tę zbrodnię popierają, nie reprezentują Cywilizacji Europejskiej, reprezentują Cywilizację Śmierci i pogańskie barbarzyństwo". – głosi oświadczenie, pod którym podpisał się Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej.

 

polsatnews.pl

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!