Tir przewrócił się i całkowicie zablokował drogę. Utrudnienia na A2

Polska

Ciężarówka, która w piątek od ok. 4:40 blokowała autostradę A2 w rejonie Lutolu Suchego (Lubuskie) w kierunku Poznania została odholowana z jezdni. Przejazd jest już możliwy w obu kierunkach, ale jeszcze ograniczony do jednego pasa na obu jezdniach.

Jak wynika z informacji służb drogowych, około 4:45 na 82 km autostrady A2 doszło do kolizji z udziałem tira i samochodu osobowego. Nie ma poszkodowanych, ale pojazd ciężarowy przewrócił się na bok i całkowicie zatarasował ruch w kierunku Poznania.

 

Początkowo ruch był wstrzymany w obu kierunkach, gdyż ciężarówka uszkodziła bariery oddzielające jezdnie i utrudniała przejazd po pasie szybkim w kierunku Świecka. Potem ruch został puszczony w kierunku Świecka prawym pasem.

 

Na miejsce kolizji przyjechał ciężki sprzęt, który postawił na koła uszkodzonego tira wraz z ładunkiem. Pojazd trafił na pas awaryjny i niebawem zostanie odholowany. Trzeba będzie także naprawić uszkodzone bariery.

 

Jak poinformował dyżurny Centrum Zarządzania Autostradą A2 Świecko - Konin, przez jakiś czas ruch w obu kierunkach będzie się odbywał po jednym pasie

 

fot. gorzowianin.com 

 

PAP

zdr/mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie