Przywódca Iranu wzywa kraje muzułmańskie do zjednoczenia przeciwko USA

Świat
Przywódca Iranu wzywa kraje muzułmańskie do zjednoczenia przeciwko USA
Reuters

Najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei wezwał w czwartek kraje muzułmańskie do zjednoczenia przeciwko Stanom Zjednoczonym. Podkreślił, że Teheran nigdy nie da się zastraszyć Waszyngtonowi - podała irańska telewizja państwowa.

- Naród irański z powodzeniem opierał się próbom zastraszania ze strony Ameryki i innych aroganckich mocarstw i będziemy nadal się opierać (...) - oświadczył Chamenei. - Wszystkie narody muzułmańskie powinny zjednoczyć się przeciwko Ameryce i innym wrogom - wezwał.

 

Najwyższy irański przywódca skrytykował prezydenta USA Donalda Trumpa za jego wtorkową wypowiedź, że niektóre kraje na Bliskim Wschodzie "nie przetrwałyby tygodnia" bez ochrony ze strony USA.

 

- Takie uwagi są poniżające dla muzułmanów (...) Niestety w naszym regionie toczy się wojna między krajami muzułmańskimi. Zacofane rządy niektórych krajów muzułmańskich walczą z innymi krajami - wskazał Chamenei, nie informując które państwa ma na myśli.

 

Jak zauważa agencja Reutera, Iran i Arabia Saudyjska od dawna rywalizują o wpływy w regionie od Iraku po Syrię i od Libanu po Jemen.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie