Łapiński zapewnił, że nie ma "kosy" z Jakim. "Normalnie rozmawiamy, ja mu wręcz kibicuję"

Polska
Łapiński zapewnił, że nie ma "kosy" z Jakim. "Normalnie rozmawiamy, ja mu wręcz kibicuję"
Polsat News

- Patryk Jaki jest osobą bardzo dynamiczną, która w kampanii samorządowej będzie robić naprawdę wszystko, będzie gryźć trawę, żeby wygrać - ocenił rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Jaka dodał, nie ma "kosy" między nim, a Jakim. Normalnie rozmawiamy - ja mu wręcz kibicuję - zapewnił.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w czwartek część nazwisk kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast. W wyborach wystartuje m.in. w Warszawie wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki, a w Krakowie przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS).

 

Rzecznik prezydenta, odnosząc się w czwartek w radiowej Trójce do zaprezentowanych kandydatów, podkreślił, że widać, iż są to "mocne" nazwiska znanych osób, parlamentarzystów, czy polityków z długoletnim doświadczeniem. Zapytany, czy "jest moc", odparł: "To się okaże w dniu wyborów".

 

"Widać, że chce wygrać"

 

Łapiński został też zapytany, jakie ma relację z Patrykiem Jakim. - To nie jest tak, że my mamy jakąś - mówiąc kolokwialnie - kosę (...) normalnie rozmawiamy, ja mu wręcz kibicuję - odpowiedział rzecznik prezydenta.

 

Według niego, wiceszef MS jest osobą, która "podejdzie do tej roli bardzo poważnie i widać, że chce wygrać". - Jest osobą bardzo dynamiczną, taką która wiadomo, że w tej kampanii będzie robić naprawdę wszystko, będzie gryźć trawę, żeby wygrać. Z jakim efektem - zobaczymy - powiedział Łapiński. - Wola zwycięstwa, tworzy zwycięzców - dodał.

 

Wassermann "bardzo lubi i szanuje"

 

Rzecznik prezydenta zaznaczył również, że "bardzo lubi i szanuję" Małgorzatę Wassermann. - To jest osoba, która potrafi ciężko pracować i myślę, że da z siebie wszystko, żeby wygrać te wybory - przekonywał.

 

Łapiński oświadczył również, że rolą prezydenta Andrzeja Dudy będzie "zachęcanie do głosowania, bez wskazywania na partię". - Takie jest oczekiwanie społeczne i taki jest też model tej prezydentury - zaznaczył.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze