Zabito studentów, ich ciała rozpuszczono w kwasie. Wzięto ich za członków konkurencyjnego gangu

Świat
Zabito studentów, ich ciała rozpuszczono w kwasie. Wzięto ich za członków konkurencyjnego gangu
PAP/EPA/CARLOS ZEPEDA

Policja w Meksyku odnalazła szczątki trzech poszukiwanych od miesiąca studentów. Sekcja zwłok wykazała, że przed śmiercią byli torturowani. Ich ciała rozczłonkowano i rozpuszczono w kwasie. Według prokuratora, za zbrodnią stoi kartel New Generation ze stanu Jalisco, jedna z najpotężniejszych grup przestępczych w Meksyku. Zabójca prawdopodobnie pomylił studentów z członkami konkurencyjnego gagu.

Informację o odnalezieniu ciał przekazał prokurator stanu Jalisco - Raul Sanchez

 

Dwóch zatrzymanych

 

Trzech studentów po raz ostatni widziano w mieście Tonalá, gdy zepsuł się samochód, którym podróżowali. Tego samego dnia zostali porwani przez co najmniej sześcioosobową grupę mężczyzn. 

 

Według prokuratora rozpuszczenie ciał miało uniemożliwić ich odnalezienie. Jak poinformował Sanchez, do tej pory w związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby. W miejscu, gdzie znaleziono ciała studentów, były też szczątki innych ludzi.

 

Jalisco New Generation Cartel (Kartel Nowej Generacji z Jalisco) to - według amerykańskich władz - w ostatnich latach jedna z najpotężniejszych organizacji przestępczych w Meksyku. W przeszłości grupa była zbrojnym ramieniem kartelu Sinaola - organizacji prowadzonej przez barona narkotykowego Joaquína Guzmána Loerę, znanego pod pseudonimem "El Chapo".

 

Jak informuje policja,  w ubiegłym roku w Meksyku zamordowano co najmniej 25 tys. osób. To najwyższa liczba zabójstw od ponad 20 lat.

 

Reuters, polsatnews.pl

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie