Na ekrany włoskich kin wchodzi film o Silvio Berlusconim. W jedną z ról wciela się Kasia Smutniak

Świat
Na ekrany włoskich kin wchodzi film o Silvio Berlusconim. W jedną z ról wciela się Kasia Smutniak
PAP/EPA/NICOLA LANESE

W dobie kryzysu politycznego we Włoszech i impasu wokół powołania rządu po wyborach na ekrany kin wchodzi we wtorek pierwsza część filmu fabularnego o byłym trzykrotnym premierze Silvio Berlusconim. Film "Loro" (wł. oni) wyreżyserował Paolo Sorrentino.

W filmowej opowieści Włocha, nagrodzonego Oscarem za "Wielkie piękno", Berlusconiego gra znany włoski aktor Toni Servillo. W jedną z ról, fikcyjnej postaci jego ulubienicy o imieniu Kira, wciela się Kasia Smutniak.

 

Druga część filmu będzie miała swoją premierę kinową 10 maja.

 

Najbardziej oczekiwany włoski film tego roku ma dwóch bohaterów - jeden to Berlusconi, nazywany przez wszystkich "On", a drugi, zbiorowy bohater to tytułowi "Oni", czyli osoby, które chcą do niego dotrzeć i znaleźć się w jego otoczeniu, stosując w tym celu różne metody.

 

Cynik z poczuciem humoru i romantyk

 

Pierwsza część filmu nie jest chronologiczną opowieścią o najbardziej znanym, wyrazistym i kontrowersyjnym włoskim polityku dwóch ostatnich dekad, lecz jego portretem psychologicznym i zarazem obrazem Włoch, także na tle skandali obyczajowych.

 

Berlusconi, jakiego pokazuje Sorrentino na ekranie, to cynik z poczuciem humoru i romantyk - podkreśla się w pierwszych recenzjach po pokazach prasowych w poniedziałek. We wtorek recenzenci we włoskiej prasie zwracają uwagę, że bohater filmu nie pojawia się w nim przez całą pierwszą godzinę.

 

- Sorrentino na pewno nie interesowało opowiedzenie politycznej historii Berlusconiego, ale raczej przedstawienie jego duszy "sprzedawcy marzeń" - ocenia krytyk filmowy "Corriere della Sera".

 

Film zobaczą jego adwokaci 

 

Według mediów 81-letni obecnie Berlusconi nie zamierza obejrzeć filmu o sobie samym, ale na pewno zobaczą go jego adwokaci.

 

Film ma swoją premierę w czasie bardzo dużej aktywności lidera Forza Italia, stojącego obecnie na czele centroprawicy, który po zwycięstwie tego bloku w marcowych wyborach chce nadal odgrywać pierwszoplanową rolę we włoskiej polityce.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie