Franciszek ponawia apel o ocalenie 2-letniego Alfiego. Chłopiec ma zostać odłączony od aparatury

Świat
Franciszek ponawia apel o ocalenie 2-letniego Alfiego. Chłopiec ma zostać odłączony od aparatury
PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Ojciec Święty za pośrednictwem Twittera raz jeszcze zaapelował o ocalenie życia 2-letniego Anglika Alfie Evansa. Chłopiec ma poważne uszkodzenia mózgu. Zdaniem lekarzy żyje tylko dzięki podłączeniu do specjalistycznej aparatury medycznej, a w poniedziałek po południu brytyjskie prawo zezwoliło na odłączenie go od tego systemu.

Rząd włoski przyznał chłopcu obywatelstwo, co pozwoliłoby na przewiezienie go do Włoch i objęcie opieką przez watykańską klinikę pediatryczną Bambin Gesu.

 

Franciszek napisał: "poruszony modlitwami i ogromną solidarnością okazaną Alfie Evansowi ponawiam mój apel, aby usłyszano cierpienia rodziców i zapewniono im możliwość poszukiwania nowych form leczenia".

 

Rząd włoski wyraża nadzieję, że fakt nabycia przez dziecko obywatelstwa włoskiego pozwoli na natychmiastowe przewiezienie go do Włoch. W poniedziałek o godzinie 14:30 czasu włoskiego, kiedy wszystko wydawało się gotowe do odłączenia aparatu oddechowego Alfie, rodzice zdołali uzyskać dalsze opóźnienie, by wyjaśnić aspekt formalny orzeczenia sądowego.

 

KAI

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie