Wszedł do mieszkania i zaczął strzelać. Areszt dla sprawcy usiłowania zabójstwa trzech osób

Polska
Wszedł do mieszkania i zaczął strzelać. Areszt dla sprawcy usiłowania zabójstwa trzech osób
Zdj. ilustracyjne/Pixabay/ROOKIE23

Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Zgorzelcu (Dolnośląskie) Dariusza R., podejrzanego o usiłowanie zabójstwa trzech osób. Podejrzany postrzelił dwie osoby, a trzecia uniknęła postrzału - podała prokuratura.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski poinformował, że do zdarzenia doszło we wtorek, 17 kwietnia 2018 roku, w godzinach wieczornych na terenie Bogatyni.

 

- Zamaskowany sprawca wszedł do jednego z mieszkań, w którym przebywało trzech mężczyzn i oddał w ich kierunku kilka strzałów z broni palnej, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku - podał prokurator.

 

Wyjaśnił, że kule wystrzelone przez podejrzanego, ugodziły dwóch pokrzywdzonych. Jeden z nich doznał ran postrzałowych goleni i uda, drugi rany postrzałowej brzucha. Trzeci z pokrzywdzonych uniknął postrzału, chowając się za łóżkiem.

 

Dariusz R. został zatrzymany następnego dnia w godzinach porannych i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa usiłowania zabójstwa trzech osób.

 

To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat a maksymalnie karą dożywotniego pozbawienia wolności.

 

PAP

 

 

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie