Pościg za sprawcą strzelaniny pod Nashville. Napastnik jest zaburzony psychicznie

Świat
Pościg za sprawcą strzelaniny pod Nashville. Napastnik jest zaburzony psychicznie
PAP/EPA/Rick Musacchio

Policja prowadzi zakrojony na szeroką skalę pościg za 29-letnim mężczyzną, który nocy z soboty na niedzielę zastrzelił cztery osoby w restauracji pod Nashville, w stanie Tennesse. Dwie osoby zostały ranne i przewieziono je w stanie krytycznym do szpitala.

Rzecznik policji w Nashville Don Aaron oświadczył na konferencji prasowej, że napastnika zidentyfikowano jako zamieszkałego w pobliżu restauracji Travisa Reinkinga cierpiącego na zaburzenia psychiczne.

 

Mężczyzna uzbrojony w półautomatyczny karabin AR-15 wtargnął do restauracji serwującej gofry sieci Waffle House w miejscowości Antioch i otworzył ogień. Gdy jeden z klientów odebrał mu broń, napastnik zrzucił płaszcz (według innych wersji marynarkę) i nagi uciekł pieszo.

 

Trzy osoby zginęły na miejscu, a czwarta zmarła po przewiezieniu do szpitala. Dwie kolejne osoby zostały ciężko ranne.

 

Z broni tego typu strzelano m.in. w Parkland

 

Broń, której użył napastnik była tego samego typu, jakiej użyto podczas poprzednich podobnych tragedii - w październiku ub. r. w Las Vegas, gdzie napastnik strzelający z okna hotelu zabił 58 osób i w lutym br. w Parkland na Florydzie, gdzie zginęło 17 osób.

 

- To się zdarza zbyt często, stanowczo zbyt często - powiedział demokratyczny burmistrz Nashville David Briley. Wezwał on do "powszechnej reformy przepisów dotyczących broni palnej".

 

Klient, który wyrwał napastnikowi broń, 29-letni James Shaw, został nazwany przez Briley'a "bohaterem". - Po prostu chciałem żyć - powiedział Shaw na konferencji prasowej. - Zrobiłem to aby się ratować - dodał.

 

 

Jak opowiadał, kiedy napastnik wtargnął do restauracji, ukrył się w pobliżu toalet. Wykorzystał moment, w którym napastnik przeładowywał broń, błyskawicznie do niego doskoczył i wyrwał mu karabin.

 

Miejscowość Antioch, położona na przedmieściach Nashville, była już widownią podobnego incydentu we wrześniu ub. roku kiedy 25-letni napastnik zastrzelił kobietę i ranił 6 innych osób w kościele podczas niedzielnego nabożeństwa.


PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze