Ostrzeżenia przed burzami dla ośmiu województw. Możliwy grad i porywy wiatru do 75km/h

Polska
Ostrzeżenia przed burzami dla ośmiu województw. Możliwy grad i porywy wiatru do 75km/h
Wikimedia Commons/Ziemor

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla ośmiu województw w związku z prognozowanymi burzami, podczas których mogą wystąpić opady gradu.

Alerty ostrzegawcze pierwszego stopnia dotyczą województw: wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, podkarpackiego, małopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego. IMGW prognozuje wystąpienie tam burz z opadami deszczu od 15 do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie może padać grad.

 

Pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia.

 

 

Z ostatnich komunikatów IMGW wynika, że burze występują już w województwach: wielkopolskim (na północy i południu), dolnośląskim (w pasie od Oleśnicy przez rejon Wrocławia, Bielawy po Wałbrzych) i opolskim (na północy i południu). Według prognoz w województwie opolskim burze w ciągu kilku godzin będą się przemieszczały z zachodu na wschód.

 

Burze występują również w województwie zachodniopomorskim, gdzie według komunikatu utrzymają się do godz. 19.

 

Instytut zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących sytuacji pogodowej.

 

 

PAP, Polsat News

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie