"Krzywdzony przez władzę tylko dlatego, że jest posłem opozycji". Emocjonalny wpis żony Gawłowskiego

Polska
"Krzywdzony przez władzę tylko dlatego, że jest posłem opozycji". Emocjonalny wpis żony Gawłowskiego
Twitter/Renata Gawłowska

"Mój wspaniały mąż Stanisław Gawłowski. Mądry, dobry człowiek. Tak niedawno bawił się beztrosko z wnukiem, a dzisiaj jest krzywdzony przez władzę we własnym kraju. Tylko dlatego, że jest opozycyjnym posłem" - napisała na Twitterze żona Gawłowskiego, Renata Gawłowska.

Renata Gawłowska zamieściła wpis na Twitterze, na którym widać posła bawiącego się z wnukiem na plaży.

 

 

To pierwszy komentarz żony Gawłowskiego ws. zatrzymania i aresztowania polityka.

 

Pod wpisem Gawłowska odpowiada na komentarze internautów. Napisała m.in., że nie ma możliwości zobaczenia się z mężem. "Nie wolno mi bodaj porozmawiać kilka minut telefonicznie ze Staszkiem. Nie pozwolili mi podać leków, które mąż musi brać codziennie. To po prostu koszmar!" - dodała.

 

 

"Pani naprawdę uważa, że gdyby był posłem partii rządzącej, to byłby ponad prawem? A może za poprzednich rządów tak rzeczywiście było?" - zapytał jeden z użytkowników. Gawłowska odpowiedziała: "Teraz rządzący stoją ponad prawem. Wystarczy jeden przykład z ostatniego okresu - Obajtek. Wcześniej tak nie było."

 

 

Daniel Obajtek w lutym stanął na czele paliwowego giganta firmy PKN Orlen. 

 

Wcześniej przez blisko dziewięć lat był wójtem Pcimia. Latem 2015 roku pojawił się w kampanii PiS i razem z Beatą Szydło malował szkołę. Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o nim Daniel "Wszystko Mogę" Obajtek.

 

Po wyborach zarządzał Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) oraz był prezesem Energi.

 

Poseł PO aresztowany

 

Gawłowski został w ubiegły piątek zatrzymany przez CBA, następnie usłyszał w prokuraturze pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Dzień wcześniej zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Platformy wyraził Sejm.

 

W niedzielę Sąd Rejonowy Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec Gawłowskiego. O areszt dla posła wnioskowała Prokuratura Krajowa, która uznała, że zachodzi obawa matactwa ze strony Gawłowskiego. Zażalenie Romana Giertycha na decyzję o tymczasowym areszcie dla posła PO Stanisława Gawłowskiego wpłynęło w czwartek do szczecińskiego sądu.

 

Zarzuty prokuratury dotyczą okresu, kiedy Gawłowski pełnił urząd wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Miał wówczas przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. Zarzuty dotyczą też podżegania do wręczenia korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 200 tysięcy złotych, a także ujawnienia informacji niejawnej oraz plagiatu pracy doktorskiej.

 

polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie