Ministerstwo Edukacji życzy szczęścia na egzaminie gimnazjalnym. W tekście błąd ortograficzny

Polska
Ministerstwo Edukacji życzy szczęścia na egzaminie gimnazjalnym. W tekście błąd ortograficzny
PAP/Lech Muszyński

Piątek był ostatnim dniem egzaminu gimnazjalnego. Blisko 350 tys. uczniów w całym kraju pisało tego dnia test z języków obcych. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało na Twitterze życzenia dla zdających. Jednak w treści życzeń znalazł się ortograficzny błąd.

W środę uczniowie pisali egzamin z wiedzy humanistycznej, w czwartek - z matematyczno-przyrodniczej. W piątek przyszedł więc czas na język obcy. Najwięcej - ponad 87 proc. gimnazjalistów - zdecydowało się na test z angielskiego.

 

Jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu, Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło złożyć uczniom życzenia powodzenia. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że ta prosta czynność przerosła grafika odpowiedzialnego za umieszczenie życzeń w internecie.

 

"Egzamin gimnazjalny - język obcy nowożytny. Na poziomie podstawowym godz. 9.00. Na poziomie rozszeżonym godz. 9.00. Gimnazjalistom życzymy powodzenia" - brzmiał napis na grafice umieszczonej na Twitterze MEN.

 

Zamiast  "rozszerzonym" napisano "rozszeżonym". Wpadkę od razu zauważył jeden z użytkowników Twittera.

 

 

W grafice znalazła się również nieścisłość związana z godzinami rozpoczęcia egzaminów. Poziom rozszerzony, wbrew temu, co pierwotnie było napisane, nie rozpoczynał się o tej samej godzinie co podstawowy, tylko dwie godziny później - o godz. 11.00.

 

MEN szybko się zreflektowało i usunęło feralny wpis, zastępując go poprawioną wersją.

 

 

polsatnews.pl

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie